روابط نفتی ایران و هند...

رابطه قوی هند با ایران در مواجه دهلی‌نو با فشارهای آمریکا برای قطع وابستگی خود به نفت ایران، به آزمون گذاشته خواهد شد.

رابطه قوی هند با ایران در مواجه دهلی‌نو با فشارهای آمریکا برای قطع وابستگی خود به نفت ایران، به آزمون گذاشته خواهد شد.

به گزارش ایسنا، با اجرای تحریم‌های آمریکا علیه ایران در نوامبر، هند در موقعیت بسیار حساسی گرفتار شده است، زیرا تلاش می‌کند منبع مطمئن تامین نفت خود را بدون برانگیختن خشم دولت آمریکا حفظ کند. تحلیلگران و منابع صنعتی هند به "اس اند پی گلوبال پلاتس" گفتند: پالایشگاه‌های هند و وزارت نفت این کشور هنوز درباره استراتژی که باید اتخاذ کنند، بر سر دوراهی مانده اند.

یک تحلیلگر نفتی فعال در صنعت نفت هند گفت: قطعا این بار هندی‌ها اضطراب بیشتری دارند. هند واقعا به نفت مقرون به صرفه ایران نیاز دارد، اما به نظر می‌آید این بار فشارهایی برای به کرسی نشاندن حرف‌ آمریکا وجود دارد. تصمیم قطعی و نهایی هنوز گرفته نشده است. هر دو کشور زمانی که مربوط به صنعت نفت می‌شود، بسیار به یکدیگر وابسته هستند.

ایران سومین صادرکننده بزرگ نفت به هند پس از عراق و عربستان سعودی است، در حالی که هند دومین مشتری بزرگ نفت ایران پس از چین است.

وزارت خارجه هند همواره اعلام کرده که تحریم‌های سازمان ملل متحد و نه تحریم‌های یک جانبه آمریکا را دنبال می‌کند. اما احتمال فزاینده‌ای وجود دارد که هند ناچار شود برای جدیدترین دور تحریم‌های آمریکا برخلاف تحریم‌های دوران اوباما استراتژی متفاوتی در پیش بگیرد. در زمان اوباما دهلی‌نو اجازه یافته بود تحت شرایطی به واردات نفت از ایران ادامه دهد.

تاکنون سیگنال‌ها نشان می‌دهند پالایشگاه‌های هندی دولتی و خصوصی برای کاهش وابستگی به نفت ایران تحت فشار هستند و خرید نفت عربستان سعودی، عراق و آمریکا را افزایش داده‌اند.

گریدهای نفتی ایران مانند "ایران هوی" اقتصادی‌تر به شمار رفته و نسبت به گریدهای مشابه از سوی عربستان سعودی و عراق رقابتی‌تر هستند. این امر قطع کامل خرید نفت ایران را برای پالایشگاه‌های هند دشوارتر می‌کند، زیرا آنها با بازاری روبه‌رو هستند که عرضه چنین گریدهایی محدودتر می‌شود.

طبق برآورد پلاتس، واردات نفت هند از ۷۰۰ هزار بشکه در روز در آوریل به ۵۵۰ تا ۶۰۰ هزار بشکه در روز در ماه مه و ژوئن کاهش یافت، اما این آمار همچنان بالاتر از میزان واردات هند در سال ۲۰۱۷ هستند.

مقامات وزارت نفت هند مطمئن هستند که ایران حتی پس از بازگشت تحریم‌های آمریکا، در تجارت دوجانبه همان‌طور که در دوران تحریم‌های قبلی مشاهده شده بود انعطاف‌پذیری نشان خواهد داد.

یک مقام هندی در این باره چنین گفت: ما تلاش می‌کنیم یک مکانیسم تجاری دوجانبه برد-برد را با ایران در برابر رویکرد خصمانه آمریکا داشته باشیم. انتظار می‌رود تصویر روشن درباره مساله تجارت با ایران پس از دیدار مقامات آمریکایی با هندی‌ها در هفته جاری به دست آید، زیرا دولت ترامپ احتمالا مایل است هند تجارت دو جانبه از جمله واردات نفت را کاهش دهد.

ایران نیز برای یافتن راهی به منظور حفظ خرید هند تحت فشار قرار دارد.

سفارت ایران در دهلی‌نو اعلام کرده تهران با ارایه تدابیر مناسب برای تقویت روابط دوجانبه، هر آنچه در توان دارد برای تضمین امنیت عرضه نفت به هند به کار خواهد بست. ایران اوایل امسال پس از این‌که دهلی‌نو موافقت کرد حجم خرید خود را در سال ۲۰۱۸ افزایش دهد، تخفیف حمل بار بیشتری برای فروش نفت به هند ارائه کرد.

انتظار می‌رفت واردات نفت هند از ایران ۳۱ درصد رشد سالانه داشته باشد و در سال مالی ۲۰۱۹ – ۲۰۱۸ که از اول آوریل آغاز شده به ۵۰۰ هزار بشکه در روز برسد.

سفارت ایران در دهلی نو در بیانیه اخیرش اعلام کرد ایران مشکلات هند در برخورد با یک بازار انرژی بی‌ثبات را درک کرده و هر آنچه در توان دارد برای تضمین امنیت تامین انرژی هند به کار خواهد بست.

روابط هند با ایران همچنین به دلیل بن‌بست در خصوص توسعه میدان گازی فرزاد B حائز اهمیت است با این حال هر دو کشور با یکدیگر برای ساخت زیرساخت در بندر استراتژیک چابهار همکاری می‌کنند.

هند تاکید کرده که برای عملیاتی کردن بندر چابهار تا سال ۲۰۱۹ برای کمک به جریان تجارت با افغانستان و آسیای مرکزی متعهد است، اما پیشرفت این پروژه به کندی صورت می گیرد و ایران خواهان رشد سریع‌تر سرمایه‌گذاری هندی‌ها شده است.

منبع : پلیمران

آخرین اخبار

صفحه اول روزنامه های امروز

روزنامه اقتصاد ملی
روزنامه آفتاب اقتصادی
روزنامه عصر اقتصاد
روزنامه عصرآزادی
روزنامه بهار
روزنامه هدف
روزنامه گل
روزنامه شوت
روزنامه خبر ورزشی
روزنامه پیروزی
روزنامه استقلال جوان
روزنامه ایران ورزشی
روزنامه كسب و كار
روزنامه اعتماد
روزنامه آرمان ملی
روزنامه ابرار ورزشى
روزنامه هفت صبح
روزنامه مستقل
روزنامه خراسان
روزنامه جمهوری اسلامی
روزنامه ابتکار
روزنامه ابرار اقتصادی
روزنامه ابرار
روزنامه گسترش صمت
روزنامه تجارت
روزنامه ایران
روزنامه مردم سالاری
روزنامه قدس
روزنامه دنیای اقتصاد
روزنامه جوان
روزنامه جهان صنعت
روزنامه جام جم
روزنامه شهروند
روزنامه ستاره صبح
روزنامه آفتاب یزد
روزنامه وطن امروز
روزنامه فرصت امروز
روزنامه عصر ایرانیان
روزنامه صدای اصلاحات
روزنامه صبح اقتصاد
روزنامه شروع
روزنامه سیاست روز
روزنامه رویش ملت
روزنامه رسالت
روزنامه حمایت
روزنامه ثروت
روزنامه اقتصاد سرآمد
روزنامه افکار
روزنامه اسکناس
روزنامه اخبار صنعت
روزنامه همشهری
روزنامه هدف و اقتصاد
روزنامه کيهان
روزنامه روزان
روزنامه همدلی
روزنامه شرق
روزنامه آرمان امروز
روزنامه فرهیختگان
روزنامه بشارت نو
روزنامه اطلاعات
روزنامه نصف جهان
روزنامه نود
روزنامه صبا
روزنامه قانون
روزنامه فناوران اطلاعات
روزنامه روشنگر
روزنامه روزگار ما
روزنامه کلید
روزنامه خریدار
روزنامه اقتصاد پویا
روزنامه کار و کارگر
روزنامه صبح امروز
روزنامه تفاهم
روزنامه نو آوران
روزنامه جامعه فردا
روزنامه صبح نو
روزنامه وقایع اتفاقیه
روزنامه تعادل
روزنامه ۱۹ دی‌
روزنامه دنیای حقوق
روزنامه باني فيلم
روزنامه نسل فردا
روزنامه نسل فردا اصفهان
روزنامه شاخه سبز
روزنامه جهان اقتصاد

پشتیبانی بانی مد در خدمت شماست:(شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18 وپنجشنبه 9 الی 15)

  • فقط فروش عمده 09361660405
  • سامانه پیامکی:

پخش عمده پلاستیک راتا

پخش پلاستیک راتا

پخش عمده پلاستیک راتا در تهران ، مرکز تهیه و پخش عمده پلاسکو ، بلور و لوازم خانگی به سراسر کشور می باشد . این مرکز پخش با توجه به ارتباط گسترده ای که با تولیدکنندگان و واردکنندگان برتر پلاستیک ایران دارد توانسته است جوابگوی طیف وسیعی از نیازهای مشتریان محترم باشد . ما با داشتن تنوع محصولی بالای 7000 قلم کالای پلاستیک و لوازم خانگی می توانیم پایگاهی مناسب برای مغازه های پلاستیک فروشی و همچنین پخش کنندگان شهرستان ها باشیم تا شما به فراق بال با برترین برندها و جدیدترین محصولات روز فروشگاه خود را مجهز نمایید . سیاست کلی ما بر آن است که فروشگاه ها بجای تمرکز بر روی خرید محصولات مورد نیاز خود ، تمام انرژی و هزینه خود را صرف فروش بیشتر کنند . همکاری ما با کارخانه های پلاستیک معتبر و همچنین میزان خرید وفروش بالای ما این امکان را فراهم کرده است تا بتوانیم قیمتی رقابتی را به مشتریان خود پیشنهاد بدهیم . در صورت نیاز به مشاوره بیشتر و یا درخواست ارسال سفارش با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

به دلیل تغییرات قیمت در روزهای اخیر بخش تعرفه قیمت فعلا فعال نمی باشد برای گرفتن قیمت با همکاران ما تماس بگیرید

                                                                                                                        شرکت پخش پلاستیک راتا                                                                                                                                                                                                                                            09361660405   

                                                                                                                                                                                                                                 021-33590591

تمامی حقوق محفوظ می باشد